9.8 C
Скопје
07:11 - 15 април, 2024

Ознака : божиќен

Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ПРАЗНИЧЕН КОЛАЧ СО КАНДИРАНО ОВОШЈЕ: Кристштолен – весел за очи, топол за душа

Ј.К.Д
Познат како Кристштолен овој божиќен колач кој е дел од германската празнична традиција, ќе ви донесе радост на трпезата, а парченца од него може да...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) БОЖИЌЕН КОКТЕЛ: Во Чиле го викаат мајмунска опашка – со причина!

Еспресо
„Cola de Mono“ е пијалок во Чиле со кој се чека доаѓањето на Виехито Паскуеро познат како Дедо Мраз и се прославуви Новата година. Често...