27.8 C
Скопје
15:52 - 6 јуни, 2023

Андреа не успеа да се пласира во големото финале на Евросонг, ова се десетте земји што ќе настапат во сабота

Андреа за жал го заврши своето патешествие на Евросонг откако не успеа да се пласира во големото финале.

Десетте земји што се пласираа во финалето што ќе се одржи во сабота се:

Белгија

Чешка

Азербејџан

Полска

Финска

Естонија

Србија

Австралија

Шведска

Романија

Слични објави

Не е ни Луис Хамилтон, ни Том Круз ниту Џими Батлер: Кој е музичарот што Шакира го посакува?

Еспресо

Дуа Липа во одбрана на родна Албанија против британскиот министер: „Тоа што го кажа е малоумно“

Еспресо

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо
Се вчитува....