19.9 C
Скопје
19:08 - 18 мај, 2022

Андреа не успеа да се пласира во големото финале на Евросонг, ова се десетте земји што ќе настапат во сабота

Андреа за жал го заврши своето патешествие на Евросонг откако не успеа да се пласира во големото финале.

Десетте земји што се пласираа во финалето што ќе се одржи во сабота се:

Белгија

Чешка

Азербејџан

Полска

Финска

Естонија

Србија

Австралија

Шведска

Романија

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, проверете кога!

Ј.К.Д

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо

(ВИДЕО) Докажано: Амбер сепак имала врска со Џејмс Франко додека била во брак со Џони Деп

Еспресо
Се вчитува....