Џеј Ло доби конкуренција! Нејзина колешка го облече познатиот зелен фустан! (ФОТО)

Многумина од нас се сеќаваат на тој февруари 2000 година кога актерката и пејачка Џенифер Лопез блесна на доделувањето на „Греми“ наградите во сега веќе легендарниот зелен „Версаче“ фустан.

Џеј Ло тогаш го покажа целиот свој сексапил, а светот просто „одлепи“ по оваа креација…

Фото: Профимедиа

– Многу луѓе го бараа овој фустан преку интернет, меѓутоа немаа начин да го пронајдат. Само се прашувам каде е мојата заслуга? Бидејќи слушнав дека сме го срушиле системот таа вечер – изјавила Џеј Ло во април оваа година.

19 години подоцна, Џеј Ло истиот овој фустан го носеше на модната недела во Италија, на ревијата на брендот „Версаче“.

Фото: Профимедиа

Она што е интересно е дека истиот фустан го облече и актерката Лиса Рина (56). Холивудската ѕвезда била инспирирана од Џеј Ло и на една забава по повод Ноќта на вештерките го облече токму тој фустан.

Фото: Профимедиа

Како што може да видите, креацијата е повеќе од провокативна, па во еден момент се видоа и гаќичките на актерката.

Слични објави

„Либеро Бенд“ снимија нова песна, во спотот еден куп згодни девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Еспресо

Хајди Клум и сопругот се бакнуваат преку стакло во страв од коронавирус: Не се чувствуваме добро, мораме да се однесуваме посовесно! (ВИДЕО)

Еспресо

ВО СЕКСОТ Е ДОЗВОЛЕНО: Што обичната жена може да научи од проститутките

Igor

Посни карамел бомбици со лешници

Igor

НАЈГОЛЕМ ШОК ВО ИСТОРИЈАТА НА ОСКАРИТЕ: Неговиот филм е прогласен за НАЈДОБАР, а режисерот од солзи не можеше да зборува (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − 7 =

Слични објави

Најдебелото дете на светот со 192 килограми: Арја Перман загуби 108 килограми, а еве како изгледа сега (ВИДЕО)

Еслресо

Направила голема измама: Сите ја знаат како успешна манекенка и актерка, а еве како стигнала до слава! (ФОТО)

Михаило Донев

Ниту Ирина, ниту Гага – Бредли Купер во врска со 8 години постара актерка?

Igor

Арчи, бебето кое ја менува кралската традиција полни една година: Меган со видеото ги разнежни сите!

Видео хороскоп за 2 јули 2019, вторник

Igor

Јелена Карлеуша провокативно во новиот „џунгла стил“ (ФОТО)

Еспресо