23.8 C
Скопје
12:17 - 10 август, 2022

СИТЕ КАКО ЕДЕН: Светските ѕвезди се здружија во екот на пандемијата на коронавирусот и заедно го запеаа хитот на Ленон (ВИДЕО)

Додека целиот свет се бори против коронавирусот, актерката и манекенка Гал Гадот дојде до идеја да направи една креативна работа…

Имено, таа се договори со своите пријатели, бројни светски ѕвезди, заедно да го испеат легендарниот хит на Џон Ленон „Imagine“.

– Во ова сме заедно, ќе го надминеме ова заедно. Ајде да замислуваме заедно. Пејте со нас. Љубов за сите вас, од мене и моите драги пријатели, напиша Гал Гадот во видеото кое го сподели, а таму ги означи сите познати пријатели кои и помогнаа во ова креативно дело.

Погледнете ја снимката која за многу кратко време стана хит на социјалните мрежи…

Слични објави

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо
Се вчитува....