За оваа БУЈНА ИНФЛУЕНСЕРКА полудеа славните фудбалери, а таа откри кои! (ФОТО)

Презгодната италијанска инфлуенсерка на Инстаграм ја следат 326 илјди луѓе, а за италијанските медиуми таа откри дека не и одолеале ниту бројни фудбалери.

„Многумина ми се јавуваат, но не само оние од Италија. Ме бараат преку Инстаграм, ме повикуваат на вечера или бараат бакнеж. Добивам пораки од фудбалери на Манчестер Сити и Баерн. Долга е листата“, призна таа.

Таа откри дека меѓу нејзините обожаватели се наоѓаат и Серхио Агуеро и Жером Боатенг, но италијанските фудбалери не сакаше да ги открие.

„Не би сакала да споменувам имиња, но можам да кажам дека најмногу ги има од фудбалскиот клуб Интер, пет или шест“, вели Флорина.

View this post on Instagram

Make Up @salvatoremichelehairmakeup

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

На прашањето дали меѓу нив е и Мауро Икарди таа одговори негативно.

View this post on Instagram

Señorita • 🌹 dress @heleneboutique

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

„Не, тој е добар дечко. Ванда Нара е вистинска среќничка. Тој е згоден, верен и богат“, заклучи таа.

View this post on Instagram

MYK• 🇬🇷🌴

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

View this post on Instagram

Paraíso• #mykonos

A post shared by FLORIANA MESSINA (@floriana_messina) on

Слични објави

Ентони Хопкинс знае да се забавува дома, а има и одлично друштво! (ВИДЕО)

Еспресо

Тамара Тодевска на Евровизија ќе носи креација на Ношпал

Igor

Индиски совети за убавина: Применувајте ги за зачувување на младоста

Igor

На принцот Хари не му е лесно: Мајката на Меган е главна во нивното семејство!

Васко Спасоски

СЕВЕРИНА И ИГОР ЗАВРШИЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА ЗАРАДИ МИЛАН: По сослушувањето побегнале од земјата?!

Igor

Најголемите песимисти се кријат во овие хороскопски знаци

Igor

Остави Коментар

1 + 12 =

Слични објави

Почина таткото на СЛАВНИОТ РАПЕР: Го напуштил кога имал само 6 години

Igor

Емили Ратајковски се соблече по долна облека во супермаркет (ФОТО)

Igor

Кеjти Пери во новиот спот покажа колку е прекрасна жената во подмината бременост

Еспресо

Ова никој не го очекуваше од неа: Актерката Ирена Ристиќ објави провокативна фотографија

Igor

Фолк пејачката Ани Малинкова: Планински туризам ми е избор за ова лето

Еспресо

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Биковите да бидат трпеливи, Стрелците да внимаваат на грешки

Igor