16.8 C
Скопје
05:27 - 13 јуни, 2024

Ознака : Кенет Мичел

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Причината за смртта на Кенет Мичел: Што се случи со актерот од „Ѕвездени патеки“ и „Капетан Марвел“?

еспресо
Популарниот актер Кенет Мичел (49) ја загуби битката со АЛС (амиотрофична латерална склероза), болест од која страдаше во последните пет години. „Со тешко срце ја...