11.8 C
Скопје
21:52 - 26 февруари, 2024

(Видео) Џон Траволта со својот неволен танц ги разочара фановите на Санремо: „Зошто го терате човекот да танцува со сила?“

Откако Златан Ибрахимовиќ (42) направи вистинско шоу на Санремо излегувајќи на сцената со хитот на Лепа Брена, холивудскиот актер Џон Траволта (69) заигра „танц на патки“ на италијанскиот фестивал.

Кога се качи на сцената, менаџерот на фестивалот веднаш го натера да танцува на добро познатиот хит Ballo del qua qua.

Но, тоа не беше доволно, па актерот мораше да танцува и на делови од неговите познати филмови, како што се Saturday Night Fever, Брилијантин, но и дел од филмот на Квентин Тарантино, Евтини приказни.

Додека на еден дел од публиката им се допадна танџот на Траволта, имаше и такви кои критикуваа.

„Од авион се гледа дека на Траволта тоа не му се прави“, „Зошто го присилувате човекот да танцува, кога не му се танцува“, „Очигледно ова му оди на нерви“…-гласат дел од коментарите.

Инаку, Џон Траволта пред осумнаесет години последен пат беше на сцената на фестивалот Санремо, кога ѝ ги масираше стапалата на актерката и водителка Викторија Кабело, пишува 24сата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by nssmagazine (@nssmagazine)

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....