Се дрогирав со татко ми, но тој не се извлече од пеколот…

Актерката Џејми Ли Кертис (60) беше зависничка од алкохол, таблети и кокаин, но веќе 20 години е потполно „чиста“.

Во интервју таа открила дека во периодот кога користела наркотици дека се дрогирала заедно со нејзиниот татко, славниот актер Тони Кертис, кој исто така бил зависник.

– Тато имаше ист проблем и тоа го знаев, дури делевме иста дрога. Се сеќавам во периодот кога бев единственото дете кое разговараше со него, а имав шест браќа и сестра. Сега имам само пет бидејќи мојот брат Николас се предозира на 21 години со хероин – раскажа за магазинот „Variety“, а пренесува „People“.

Фото: Јутјуб

Актерката се дрогирала долг период со својот татко со кокаин, а за разлика од ќерката, тој не успеа да се извлече од пеколот.

– На крајот беше „чист“ само кратко и беше на одвикнување од прилика три години. Меѓутоа, тоа не траеше долго – изјавила Џејми, чиј татко почина во 2010 година во 86 година од својот живот.

 

Слични објави

Карлеуша по повод озборувањата за развод: Зло, омраза и љубомора!

Igor

Гола и сексипилна: Џеј Ло на „безобразен“ начин го најави својот нов сингл (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Камерон Дијаз се откажа од глумата поради семејството, но сега донесе нова одлука

Еспресо

Новиот модел на тексас шорц ги запрепасти жените ширум светот (ФОТО)

Igor

Илка е како од модно списание: Министерот за економија, Крешник Бектеши има најубава сопруга од сите негови колеги (ФОТО)

Igor

АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав

Igor

Остави Коментар

10 + четиринаесет =

Слични објави

За овој специјален кондом ќе ви бидат потребни четири раце (ВИДЕО)

Igor

ЏОРЏ КЛУНИ воодушевен од своите преслатки БЛИЗНАЦИ: На само 2 години знаат нешто што јас се уште не сум го научил

Igor

Дневен хороскоп за 26 септември: Вагите ќе се сретнат со некоја личност која многу им значела во минатотот

Igor

„Седи долу, и во криминалот сум подобра од тебе“: Паднаа тешки зборови помеѓу Ана Николиќ и Раста! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Исидора Бјелица, бунтовничка со причина: Да умрев на време, немаше да дознаам за многу предавства

Еспресо

Хуманоста во прв план: Иако имаат милиони, овие ѕвезди обожаваат да им помагаат на другите

Еспресо