1.8 C
Скопје
03:56 - 21 февруари, 2024

Арнолд Шварценегер бил приведен на аеродромот во Минхен: Еве ги деталите

76-годишниот американски актер Арнолд Шварценегер, кој отиде да присуствува на „Светскиот климатски самит“ во Кицбил, беше приведен на аеродромот во Минхен. Релевантните информации и фотографии ги објави германското издание Билд.

На фотографијата е холивудската ѕвезда со двајца цариници. Арнолд бил задржан неколку часа на разговор со нив откако долета од Лос Анџелес.

Според изворот, цариниците ја препознале славната личност. Го замолиле да го покаже багажот. Тогаш се заинтересирале за луксузните часовници на актерот. Станува збор за копија од моделот на 150-годишниот швајцарски луксузен бренд Audemars Piguet.

Фото-Билд/твитер

Часовникот е изработен по нарачка и навистина е уникатен. Audemars Piguet (произведува само околу 45.000 часовници годишно, годишна продажба од околу две милијарди евра) го направиле специјално за Арнолд.

Шварценегер реагирал прилично смирено на увидот, но колку подолго траело чекањето, толку станувал понервозен. Не е јасно дали царината му дозволила да го носи часовникот.

Портпаролот на главната царинска испостава во Минхен, Томас Мајстер, изјави дека филмската ѕвезда се проверува за затајување данок. „Требаше да го пријави часовникот бидејќи е увозен“, рече тој.

 

Слични објави

Анабела и Луна за кавгата со Весна и Ѓоле Ѓогани: Нема потреба да се смириме, тие се големи моралисти

Еспресо

„Не ме прашувајте за Пријовиќ“: Хит одговор на градоначалникот на Сплит

еспресо

Адвокатката на Северина: Сега има чувство на олеснување, задоволна е

Еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо
Се вчитува....