4.8 C
Скопје
03:28 - 4 март, 2024

Српска пејачка трагично загина во Дубаи, паднала од 24 кат

Младата и надежна пејачка Андријана Лазиќ трагично загина на 10 јануари, откако паднала од 24 кат во Дубаи, пренесуваат српските медиуми.

Оваа млада девојка од Бјелина, Република Српска, на 7 јануари со другарките заминала во Дубаи, а три дена подоцна во несреќа го загубила животот.

Андријана била на почетокот на својата пејачка кариера, а пред да замине на патувањето снимила две песни кои ги снимила со познатиот композитор Горан Ратковиќ и кои наскоро требало да бидат објавени.

За овој трагичен настан се огласи и нејзиниот татко за локалните медиуми.

„Да, точно е, точно е, падна од 24 кат“, потврдил видно потресен Небојша.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....