10.8 C
Скопје
21:19 - 28 февруари, 2024

Цеца во солзи после „Недела“: „Како да ја гушкав Марина“

Цеца Ражнатовиќ многу емотивно го доживеала филмот за нејзиниот драг колега.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Светлана Цеца Ражнатовиќ беше на премиерата на филмот „Недеља“ за животот на Џеј  Рамадановски, за кој ја сними и песната „За крај“, а впечатоците се уште ја држат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Ражнатовиќ за српските медиуми раскажа како го доживеала филмот кој дошла да го гледа со ќерката Анастасија и признала дека пролеала солзи.

– Филм кој ме преплави со емоции. Тоа беше Џеј, каков што навистина беше, каков што го познавав од првиот ден кога го запознав. Без грешка. Кога ја видов Марина во филмот, заплакав – рече таа, па додаде:

– Актерката Милица Јаневски ја одигра брилијантно, маестрално. По премиерата и пријдов, ѝ честитав и плачев како да ја прегрнав Марина – одговорила Цеца на прашањето што за неа било најемотивно, пренесува 24.седам.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milica Janevski (@milicajanevski)

Потсетуваме, пејачката пред премиерата истакна дека е пред се среќна што филмот е готов, а уште тогаш рече дека очекува филмот да биде многу емотивен.

Слични објави

(Видео) Јована Јеремиќ провоцира: Ги покажа градите и задникот додека вежбаше

Еспресо

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо

Покажа што значи добро да се омажиш: Ана Севиќ на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ дојде со автомобил од 130 илјади евра

еспресо

Српска пејачка имала тежок живот: „Свирев на пазар за 300 денари“

Еспресо

Катарина Живковиќ се огласи по веста дека е бремена: Пејачката долго време сака да стане мајка

Еспресо

(Фото) Рада Манојловиќ има нов дечко: Снимена среде улица со мускулестиот љубовник

Еспресо
Се вчитува....