03:51 - 23 јуни, 2024

Ознака : клеопатра

СветСлајдерСцена

(Видео)„Клеопатра беше црна“: Египет бара 2 милијарди долари отштета од Нетфликс

Еспресо
Стриминг сервисот Нетфликс објави документарен филм за легендарната египетска владетелка, но тој брзо беше осуден кога беше објавен првиот трејлер. Коментарите на Јутјуб мораа да...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Серијата за Клеопатра на Нетфликс ги разгневи Египѓаните, ќе тужат: „Клеопатра била Гркиња и била бела“

Еспресо
Не престануваат реакциите за црната Клеопатра во новата серија на Нетфликс. Откако Клеопатра во ликот на Црнкиња ги стави Твитерџии во бес, сега работите стануваат...
СветСлајдерСцена

„Клеопатра ми ја предвиде болеста“: Синиша Михајловиќ во книгата ја опиша средбата со најпознатата балканска пророчица

Еспресо
На 54-годишна возраст почина фудбалерот Синиша Михајловиќ Книгата на Синиша Михајловиќ „Натпревар на животот“ (Утакмица живота) излезе од печат во 2020 година, а во неа...
Ви ПрепорачувамеРетроСлајдер

Дали Клеопатра навистина ја убила змија?

Еспресо
Сè што денес знаеме за смртта на египетската кралица е она од мемоарите на Октавијан. Но постојат нелогичности кога е во прашање теоријата дека Клеопатра...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

КУПКАТА НА КЛЕОПАТРА: Опуштете ги нервите, обновете ја кожата, ослободете го телото од токсини!

М.Р.
Недела како ден е одличен повод за оваа топла купка во која уживала и Клеопатра, а во овој кралски третман можете целосно да се опуштите и...
ЛајфстајлСлајдер

КОЖАТА ВИ Е СУВА И ГРУБА ВО ЗИМА: По работниот ден опуштете се со купката на Клеопатра

М.Р.
Студените зимска денови се одличен повод за оваа топла купка во која уживала и Клеопатра, а во овој кралски третман можете целосно да се опуштите...
ЛајфстајлРетроСлајдер

БИЗАРНА СВЕТСКА ИСТОРИЈА: 10 малку познати и ужасни факти

М.Г.
Светската историја е сурова и како таква, се дознава низ книги и учебници поставени од науката. Љубопитните, дополнително си ја бараат во книжевноста и уметноста....
Здрави навики

Три тајни за убавината на Клеопатра кои се ефикасни и во 21 век!

Еспресо
Овие три ритуали биле составен дел бјути-рутината на Клеопатра, а денес се исклучително ефикасни. Генерално советите за убавина ги земаме од жените во нашата ера,...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлРетро

Сексуалните апетити на најпосакуваните жени во светот 1: Клеопатра во тек на една вечер можела да води љубов со 100 мажи

Слободен печат
Биле најпосакувани жени во светот, имале многу стил, но и неверојатен апетит за сексуален живот. Клеопатра, синоним за заведување Иако не била некоја посебна убавица,...