10.8 C
Скопје
10:09 - 10 декември, 2022

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

Принцот Хари и Меган Маркл се во конфликт со Нетфликс, па дури и со нивниот сопствен продуцентски тим, открија извори за Page Six, бидејќи се откажуваат од она што сакаат да ѝ го покажат на јавноста во нивната претстојна документарна серија. Оваа реакција доведува до заклучок дека тие премногу кажале, а сега сакаат да сокријат нешто.

Парот наводно сака да се исфрлат делови од документарниот филм што го снимиле пред повеќе од една година, но челниците на Нетфликс се на страна на снимателите од Сасекс кои сакаат да ја задржат содржината.

„Хари и Меган се предомислуваат за нивната приказна, за нивниот проект“, изјави извор на Нетфликс за Page Six.

Според друг извор, Хари и Меган „се во паника и се обидуваат да го ублажат јазикот и начинот на кој комуницираат во документарецот. Но, тоа е нивна приказна, излезена од нивните усти“.

Page Six претходно откри дека војводата и војвотката од Сасекс сакале да направат промени во емисијата по смртта на кралицата Елизабета Втора и се верува дека во неа се опишани голем број шокантни вистинити исповеди за кралското семејство, меѓу кои и за кралот Чарлс Трети и кралицата Камила, како и за принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Изворите тврдат дека парот всушност почнал да го преиспитува продуцирањето на серијата, што го врши нивната сопствена компанија Арчевел, уште пред да умре кралицата на 8 септември.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Harry (@princeharryofengland)

-Тие поднесоа значителни барања за враќање на содржината што самите ја доставија, до тој степен што некои вработени во Нетфликс веруваат дека проектот ќе биде одложен на неодредено време доколку нивните барања бидат одобрени – изјави извор на Нетфликс, кој додава дека „Нетфликс сè уште стои на страната на снимателите“.

Војводата и војвотката од Сасекс ширум светот ги следеше снимателска екипа, предводена од режисерката Лиз Гарбус, која беше номинирана за Оскар.

Нетфликс сѐ уште нема официјален коментар за серијата, но кога на Маркл во август ѝ беше поставено прашање за проектот, таа го опиша како „дел од нејзиниот живот што не можела да го сподели, односно, нивната љубовна приказна“, и го нарече режисерот Гарбус „извонреден“.

Инаку, по смртта на кралицата Елизабета, децата од Сасекс, Арчи и Лилибет имаат право да се нарекуваат принц и принцеза, само доколку така одлучи нивниот дедо, кралот Чарлс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Prince Harry (@princeharryofengland)

Извори блиски до кралското семејство тврдат дека Чарлс ќе ја донесе оваа одлука дури откако ќе види што напишал Хари во неговите мемоари, како и што ќе биде објавено во емисијата на Нетфликс.

Слични објави

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо
Се вчитува....