16.8 C
Скопје
05:09 - 20 мај, 2024

Ознака : луксор

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО+ФОТО) ДРЕВЕН ЕГИПЕТ: Реставрирана е Авенијата на сфингите во раскошна церемонија

Еспресо
Во раскошна церемонија Во Египет откриен е обновен пат стар 3,400 години кој ги поврзува двата антички храмови во Карнак и Луксор, пренесува „Гардијан“. Поворката...