38.8 C
Скопје
16:44 - 19 јули, 2024

Ана Николиќ во новите песни си го опиша животот и порачува: „Девојки, немојте да бидете како мене“

Ана Николиќ вчера, во ситните часови, без никаква најава ја изненади својата публика со првиот дел од новиот албум „Благодарам, довидување“ (Hvala, doviđenja).

Новите песни предизвикаа хаос на мрежите, а Ана на сите прозивки и коментари за нејзиниот начин на живот и несогласувања со семејството, наводната борба со пороците и бурната врска со поранешниот сопруг Стефан Ѓуриќ Раста одговори преку текстовите на новите песни, кои се целосно автобиографски.

Така, во песните му се обраќа и на поранешниот сопруг, но во песната „Кидам“ зборува за својата борба со пороците и лошиот начин на живот:

„Нон-стоп дивеење и неспиење, на масата секогаш „просеко“…баш ми е гајле како изгледам, нема шанси да се предадам, својот образ никому не го давам, кога животот на нозе ќе ме фрли, од висина пак ве гледам. Тоа што зборуваат за мене апсолутно не ме мачи, зашто додека одеа во Гуча, јас одев во „Гучи“… – гласи дел од текстот во кој понатаму таа им порачува на девојките – „девојки, немојте да бидете како мене“.

Во песната „Бони и Клајд“ пак, таа му се обраќа на својот брат Марко со кој – како што се шпекулира – не е во добри односи и му порачува: „Кога ќе се вратиш ќе има порамнување на долговите, зашто сестра ти не е д*укара…“.

Инаку, според шпекулациите Ана му должи пари на Марко.

Да потсетиме, Ана веќе неколку месеци ужива во врската со новото момче, композиторот Горан Ратковиќ Ралет, кој и рботеше на нејзините нови песни, а секако, има и песна посветена за него.

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....