25.8 C
Скопје
15:05 - 28 мај, 2024

Ознака : хари

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Доналд Трамп лут на принцот Хари, му прети ли депортација од САД? „Јас не би го заштитувал!“

еспресо
Доналд Трамп изјави дека кралското семејство било „премногу милосливо“ кон принцот Хари и дека тој не би го заштитувал, како што тоа го направил Бајден....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари е подготвен да се смири со татка си и братот: „Болеста ги зближува семејствата“

Еспресо
Принц Хари денес изјави дека е „благодарен“ што имал шанса да го посети својот татко, кралот Чарлс III, откако му бил дијагностициран рак. „Гледате, ја...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Само 24 часа во Лондон и 45-минутна средба со Чарлс Трети: Принцот Хари веќе се врати во Калифорнија

Еспресо
Принцот Хари полета за Калифорнија по само 24 часа во Велика Британија. Војводата од Сасекс беше виден на аеродромот Хитроу следниот ден по неговата 45-минутна...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Детали за средбата на кралот Чарлс Трети и принцот Хари: „Не одбил да се сретне и со брат му“

Еспресо
Според странските медиуми, принцот Хари „со задоволство би прифатил“ да се сретне со својот брат Вилијам, но сепак ноќта ја поминал во хотел во Лондон....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Принцот Хари се сретна со татко си кралот Чарлс Трети: „Бил шокиран од дијагнозата“

Еспресо
Војводата од Сасекс пристигна на аеродромот Хитроу без сопругата и децата. Принцот Хари пристигна во Лондон за да биде со кралот Чарлс, кому му беше...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Меган Маркл и принцот Хари заедно на црвениот тепих: Војвотката воодушеви од изборот на фустан

Еспресо
Меган Маркл и принцот Хари синоќа се појавија на црвениот тепих во Јамајка на премиерата на филмот „Боб Марли“. Парот зачекори рака под рака на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Принцот Хари и Меган Маркл ги поддржаа Кејт Мидлтон и кралот Чарлс Трети кои се во болница

Еспресо
Британскиот монарх ја лекува зголемената простата. Во меѓувреме, неговата снаа направи операција на стомакот. Принцот Хари и Меган Маркл испратија пораки до Кејт Мидлтон и...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Кралицата Елизабета Втора беше многу лута на Хари и Меган Маркл: Го искористиле името без да ја прашаат!

Еспресо
Во јуни 2021 година, војводите од Сасекс го дочекаа своето второ дете, ќерката Лилибет Дијана. Првиот дел од името има врска со нејзината прабаба. Кралицата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„Бомба“ го загрозува кралското семејство, Чарлс бесен на дрскоста на Вилијам: Хари е само капак на сè 

Еспресо
„Завршница“ – новата книгата на познавачот на вританското кралско семејство Омид Скоби, која ја виде светлината на денот во вторникот, дава драматична слика за односот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Крал Чарлс го нарече синот Хари „будала“: Нови пикантни детали за кралското семејство

Еспресо
Кралот на Обединетото Кралство и 14 други земји од Комонвелтот, директниот наследник на Елизабета Втора, 75-годишниот Чарлс III, го нарече својот најмлад син Хари „будала“....