13.8 C
Скопје
09:23 - 28 февруари, 2024

Категорија: Филм и ТВ

СлајдерСценаФилм и ТВ

Фановите на „Куќата на змејот“ фрустрирани: Се жалат дека не можат да видат ништо во новата епизода

еспресо
Новата епизода од хит серијата House of the Dragon предизвика фрустрациии кај фановите. Исто како и кај Game of Thrones, гледачите се жалат дека не...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) Првиот трејлер за продолжението на „Knives Out“: Даниел Крег ја репризира улогата на детектив

Еспресо
Насловот на продолжението е „Glass Onion: A Knives Out Mystery“, а во филмот Даниел Крег ја репризира улогата на детектив, а му се придружуваат Кејт Хадсон, Лесли Одом...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеФилм и ТВ

Прв Интернационален Филмски Форум „Златна рамка 22“ за поддршка на македонската кинематографија

Еспресо
Девет директори од најрелевантните филмски национални институции во регионот пристигнаа во Скопје и ќе земат учество на првиот Интернационален Филмски Форум што ќе се одржи...
ЕспресоЖенски печатСлајдерФилм и ТВ

(Видео) Живот под бомбите во Мариупол: постхумен филм на Кведеравичиус во Кан

Еспресо
„Мариуполис 2“ е монтажен филм снимен со сликите на литванскиот режисер убиен кон крајот на март во Украина додека се обидувал да го напушти опколениот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерСценаФилм и ТВ

Од зомби до враќање на Топ Ган: започнува Канскиот филмски фестивал

Еспресо
La Croisette се враќа на својата поранешна слава. По мрачните години на Ковид, кои доведоа до откажување на Филмскиот фестивал во 2020 година и негово...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаФилм и ТВ

Хали Бери во нов трилер: „Хали е совршена личност за да го пренесе психолошкиот ужас на мајка која се бори за семејството“

Еспресо
Хали Бери ќе глуми во трилерот Mother Land во режија на Александар Аја. Актерката неодамна глумеше во Џон Вик: Поглавје 3 – Парабелум, а исто...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Фановите чекаа 13 години: Погледнете го првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на научно-фантастичниот спектакл „Аватар“

М. Р.
Оригиналниот филм беше премиерно прикажан во 2009 година. Потоа стана еден од филмовите со најголема заработка во историјата на кинематографијата дотогаш. Беше номиниран за Оскар...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСценаФилм и ТВ

БЕТИ БУП: Жената која била инспирација за првата цртана секс бомба подоцна горко се покајала

Еспресо
Бети Буп е цртан лик, но според популарноста и препознатливоста, таа далеку ги надмина границите на тој медиум. Се наоѓа во стрипови, на маици, таа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаФилм и ТВ

Сензационален настап на Лејди Гага на премиерата на „Топ ган: Маверик“

Еспресо
На долгоочекуваната премиера на „Топ ган: Маверик“, во свој стил се појави главниот актер Том Круз – на црвениот тепих пристигна со хеликоптер, но Лејди...
Ви ПрепорачувамеРетроСлајдерСценаФилм и ТВ

Како Френк Синатра му станал кум на најпознатото куче од цртаните филмови

Еспресо
Откако во далечната 1969 година се појави на сцената, кучето Скуби Ду набрзо стана еден од најпопуларните ликови од цртаните филмови на сите времиња, а...