13.8 C
Скопје
09:50 - 28 февруари, 2024

Ознака : најубава

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Бела Хадид веќе не е на врвот: Науката ја избра новата најубава жена на светот

еспресо
Преку користење на старогрчкиот метод за пресметување, наречен златен размер (golden ratio), Џоди Комер е прогласена за најубава жена на светот. Земајќи предвид бројни фактори,...
Здрави навики

Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот (ФОТО)

Еспресо
Моделот и манекенката Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот. Со последната фотографија на Инстаграм таа воодушеви илјадници луѓе ширум светот, бидејќи таа го покажа нејзиното тело...
ЛајфстајлСцена

Беше НАЈУБАВОТО ДЕВОЈЧЕ во светот – Сега е уште ПОУБАВА, а има и дечко (ФОТО)

Igor
Тајлејн Блонду, најубавото девојче на светот, која се прослави пред десеттина години преку рекламните кампањи, денеска е порасната, а на медиумите се уште им е...
ЛајфстајлСцена

Списанието „People“ ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 година

Igor
Списанието „People” секоја година прогласува една славна дама за најубава, а по пејачката Пинк која беше прогласена за најубава жена за 2018 година, оваа година...