7.8 C
Скопје
07:56 - 28 февруари, 2024

Ознака : џоди комер

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Бела Хадид веќе не е на врвот: Науката ја избра новата најубава жена на светот

еспресо
Преку користење на старогрчкиот метод за пресметување, наречен златен размер (golden ratio), Џоди Комер е прогласена за најубава жена на светот. Земајќи предвид бројни фактори,...