Списанието „People“ ја прогласи 47-годишната актерка за најубава жена за 2019 година

Списанието „People” секоја година прогласува една славна дама за најубава, а по пејачката Пинк која беше прогласена за најубава жена за 2018 година, оваа година таа ласкава титула и припадна на актерката Џенифер Гарнер.

47-годишната Оскаровка ја краси насловната страница на списанието и тоа во своето омилено издание – без шминка, а во разговорот ги открила и тајните на својата безвременска убавина. Изгледа дека за нејзиниот младешки изглед на прагот на петтата деценија од животот се заслужни токму нејзините деца: 13-годишната Вајолет, 10-годишната Серафина и 7-годишниот Семјуел која ги доби во бракот со поранешниот сопруг Бен Афлек.

„Штом се вратам од некој настан или снимање, ми велат да ја отстранам шминката од лицето, да ја врзам косата во реп и да ставам очила. Тоа им е моето омилено издание и за мене тоа е комплимент”, вели Гарнер која неодамна и во интервју за “Harper’s Bazaar” открила дека приватно воопшто не носи шминка.

Во разговор за „People” открила и дека титулата на најубава жена во 2019 година ја изненадила, бидејќи како што вели, никогаш не се чувствувала како убавица ниту размислува за себе на тој начин, но секогаш била задоволна од себе и смета дека токму затоа и другите ја доживуваат како многу поубава.

„Бев многу изненадена, ми требаа неколку минути да го прифатам тоа и да се воодушевам”, раскажала таа во краткото видео објавено на Инстаграм профилот на списанието, во кое го објаснила своето сфаќање за убавината.

Слични објави

Прекрасна глетка – Емили Ратајковски топлес на плажа (ФОТО)

Igor

ФОТО: Ана и Бастијан позираат покрај новогодишната елка во нивниот дом

Еспресо

Го запали Инстаграм: Секси новинарка вежба на шипка (ВИДЕО)

Igor

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Хрватската Мис Универзум во разрушен стан по земјотресот: Им помагам на пријателите! (ФОТО)

Еспресо

Без ДОЛНА ОБЛЕКА и со деколте до папок прошета по црвениот тепих: Кога се наведна да испрати бакнеж, ВЕНЕЦИЈА ЗАНЕМЕ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

Британците БЕСНИ НА БИЈОНСЕ поради однесувањето кон Меган: Ги прекрши правилата и ѝ даде ужасни совети за синот (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

СОВРШЕНА ВЕНЧАНИЦА: Овој модел ѝ стои на секоја невеста, без разлика на обликот на телото (ФОТО)

Igor

Хелена Роза за „Ексклузив“: Црвенковски ме покани во неговата спална соба

Igor

Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

Igor

Џенифер Лопез можеби не пие кафе, но стана сопственик на бренд за кафе

Васко Спасоски

Се огласи Цеца откако беше снимена како оди на преглед во болница (ФОТО)

Igor