14.8 C
Скопје
10:47 - 28 февруари, 2024

Ознака : паркинс

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Мајкл Џ. Фокс искрено за болеста што ја криел со години: Мислев дека публиката ќе ми се смее

еспресо
Мајкл Џ. Фокс, канадско-американскиот актер и ѕвезда на филмот „Враќање во иднината“, откри зошто долги години криел од јавноста дека боледува од  Паркинсонова болест. Паркинсонова...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

Ниту Паркинсоновата болест не може да го победи Ози Озборн: Не сакам никогаш да одам во пензија!

Еспресо
Познатиот рок и метал музичар Ози Озборн (71) изјави дека е свесен за Паркинсоновата болест од која боледува уште од 2003 година, но нема намера...