14.8 C
Скопје
20:49 - 27 февруари, 2024

Ознака : мајкл џ. фокс

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Мајкл Џ. Фокс искрено за болеста што ја криел со години: Мислев дека публиката ќе ми се смее

еспресо
Мајкл Џ. Фокс, канадско-американскиот актер и ѕвезда на филмот „Враќање во иднината“, откри зошто долги години криел од јавноста дека боледува од  Паркинсонова болест. Паркинсонова...