Ознака : Мет Дејмон

Филм и ТВ

Мет Дејмон во Србија ќе го снима филмот „Зараза 2“?

Еспресо
Филмот „Зараза“, кој е снимен во 2011 година, доживеа голема популарност кога насекаде во светот се рашири коронавирусот. Имено, овој според многумина контроверзен проект на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Мет Дејмон заглавен во Ирска: Поради професијата не можев да сум покрај ќерка ми кога се разболе!

Еспресо
Холивудскиот актер Мет Дејмон (49) веќе некое време е „заглавен“ во Европа. Всушност, кога настанала кризата од пандемијата тој бил во Далкиј, мирно предградие на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Еспресо
Далечната 2001 година, кога имаше само 22 години, Џош Хартнет требаше да стане следниот Дикаприо или Мет Дејмон. Неговите улоги во филмовите „Перл Харбор“, „Падот...
Uncategorized

Верувале или не, овие познати личности во 2020 години ќе влезат во шестата деценија од животот (ФОТО)

Слободен печат
За некои познати личности 2020 година ќе биде посебна, бидејќи во претстојната година тие ќе влезат во шестата деценија, односно ќе наполнат 50 години. Едно...