Ознака : снима

Свет Слајдер Сцена Филм и ТВ

Ќе се снима ТВ серија за „Ролингстоунси“ – Бендот воодушевен даде дозвола за користење на авторските права

Еспресо
Биографската телевизиска серија за најголемиот рокенрол бенд во светот, „Ролинг Стоунс“ е во фаза на изработка, пишува „Hollywood Reporter“. Проектот го развива каналот „FX“, а...
Филм и ТВ

Мет Дејмон во Србија ќе го снима филмот „Зараза 2“?

Еспресо
Филмот „Зараза“, кој е снимен во 2011 година, доживеа голема популарност кога насекаде во светот се рашири коронавирусот. Имено, овој според многумина контроверзен проект на...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Еспресо
Микаела Спилберг, посвоената ќерка на Стивен Спилберг на крајот на минатата недела сподели со јавноста вест дека ќе стане актерка во филмовите за возрасни. View...