10.8 C
Скопје
05:53 - 23 мај, 2024

Ознака : тв серија

СветСлајдерСценаФилм и ТВ

Ќе се снима ТВ серија за „Ролингстоунси“ – Бендот воодушевен даде дозвола за користење на авторските права

Еспресо
Биографската телевизиска серија за најголемиот рокенрол бенд во светот, „Ролинг Стоунс“ е во фаза на изработка, пишува „Hollywood Reporter“. Проектот го развива каналот „FX“, а...