7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

КИНО МИЛЕНИУМ ВЕ ОЧЕКУВА: Еве кои филмови можете да ги гледате

Можеби пандемијата на коронавирусот „стисна пауза“ на нашите секојдневни ритуали, но истата пак, ни создаде нови навики.

Ако ви се смачи од гледање филмови по дома, ѕирнете го репертоарот на Кино Милениум:

Распоред за четврток-петок (4-5.11.) и понеделник-среда (8-10.11.)

 • 15:00 | СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2
  режија: Конрад Вернон, Грег Тирнан
 • 17:00 | ТОМА
  режија: Драган Бјелогрлиќ
 • 19:30 | ВЕЧНИТЕ
  режија: Клои Џао
 • 22:00 | ДИНА
  режија: Денис Вилнев

Викенд распоред (6-7.11.)

 • 11:00 | НЕСОВРШЕНИОТ РОБОТ РОН
  режија: Сара Смит
 • 13:00 | СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2
  режија: Конрад Вернон, Грег Тирнан
 • 17:00 | ТОМА
  режија: Драган Бјелогрлиќ
 • 19:30 | ВЕЧНИТЕ
  режија: Клои Џао
 • 22:00 | ДИНА
  режија: Денис Вилнев

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....