9.8 C
Скопје
02:06 - 15 април, 2024

Ознака : зад

Филм и ТВ

Актерот зад решетки – Џони Ортиз обвинет за обид за убиство

Еспресо
Актерот Џони Ортиз, т.е. Хуан Ортиз, кој глумеше во „Ел Камино“ (продолжението на „Лош пат“) и „Мек Фарланд“ со Кевин Костнер, е уапсен и во моментов е...
Здрави навики

Имате проблем со суви усни? Едноставен трик како да ги сокриете зад карминот!

Igor
Усните се сметаат како сензуален дел од телото, па нивното нагласување може да направи жените да изгледаат попривлечно за спротивниот пол. Но, што кога ќе...