24.8 C
Скопје
08:57 - 13 јуни, 2024

Ознака : катехини

Здравје

Внимание! Овој чај може да доведе до откажување на црниот дроб!

Igor
Екстракт од зелениот чај може да предизвика оштетување на црниот дроб, соопштија од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA). Покрај сите погодности на зелениот...