25.8 C
Скопје
23:09 - 29 јуни, 2022

Категорија: Слајдер

Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Алкохол, дрога и обид за самоубиство на Машин Ган Кели, раперот спасен од Меган Фокс – открива новиот документарец

Еспресо
Во новообјавениот документарец за неговиот живот „Живот во розово“, Машин Ган Кели го откри обидот за самоубиство.  Параноја, злоупотреба на алкохол и дрога: во 2020...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Ема Радукану, „тинејџерското чудо“, на Вимблдон носи накит вреден 35.000 евра

Еспресо
Тенисерката Ема Радукану го одигра првиот меч на Вимблдон носејќи накит од „Тифани“, вреден 35.000 евра. Младата Ема е амбасадорка на овој бренд од септември...
Ви препорачуваме на СП Свет Слајдер Сцена

Тревис Баркер итно примен во болница: Состојбата му е загрижувачка, Кортни Кардашијан е до него

Еспресо
Состојбата на Тревис Баркер е загрижувачка. Тапанарот на Blink-182 бил итно пренесен во болница. Покрај него е неговата сопруга Кортни Кардашијан. Според ТМЗ, во изминатите...
Свет Слајдер Сцена

Џиџи и Бела Хадид со откачените фризури предизвикаа паника кај обожавателите

Еспресо
Марк Џејкобс, омилениот моден дизајнер од Њујорк, ја претстави својата колекција есен/зима 2023 година. Ревијата се одржа во градската библиотека во Њујорк. Тоа била интимна...
Дестинации и Дегустации Лајфстајл Секојдневие Слајдер

ВИДЕО | Ова е најсреќното племе на светот: Живеат надвор од цивилизацијата и силно веруваат дека ако заспиете може да се разбудите како друг човек

ЕСПРЕСО
Во Амазонската џунгла се крие племето Пираха со околу 400 припадници познато како најсреќното племе на светот. И покрај утврденото мислење дека спиењето е добро...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

Столтенберг: „НАТО се соочува со најголемиот предизвик од Втората светска војна“; „Лидерите денес ќе донесат и историска одлука за Финска и Шведска – членки на НАТО“

Еспресо
Самитот на НАТО што се отвора во Мадрид е „историски и трансформативен“ самит: ова го вели генералниот секретар на Атлантската алијанса, Јенс Столтенберг, според кого...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Славчо Попоски прогнозира попладневно невреме

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ ТОПЛО со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив...
Ви Препорачуваме Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

Кој се погрижи за изгледот на првата дама Елизабета Ѓоргиевска за свечената вечера во Шпанија

Еспресо
Тотално црвен изглед за сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, која во друштво на сопругот вчеравечер присуствуваше на вечерата организирана од кралот на Шпанија Фелипе...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

(Фото) Кралска вечера за Пендаровски и Елизабета во друштво на најубавата кралица во светот и Фелипе Шести

Еспресо
Македонскиот претседател Стево Пендаровски во друштво на сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера беа на свечена вечера со кралот на Шпанија Фелипе Шести и неговата убава сопруга...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Природна крема против брчки и стареење на лицето, ефтино ќе ја направите дома

jasmina.kantardzieva
Оваа домашна крема ја хидрира кожата, ги намалува видливите брчки и го забавува процесот на стареење на кожата. Одговара на сите типови кожа. Резултати се...