Ознака : пилатес

Здрави навики

ВИДЕО: Петминутен тренинг на пилатес топка – Согорува стотина калории и го затегнува стомакот!

Еспресо
Доколку сте редовни и упорни, резултатите не можат да ви побегнат… Пилатес топката е еден од најпопуларните реквизити за вежбање, бидејќи може да ја зголеми...
Лајфстајл Сцена

Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Igor
Познатата дива Адел (31), има ослабено дури неверојатни 10 килограми, преку вежбање пилатес. Својата одлична фигура, Адел ја покажа на 33-от роденден на пејачот Дрејк,...