Шармантната Адел успеала да симне 10 килограми со пилатес (ФОТО)

Познатата дива Адел (31), има ослабено дури неверојатни 10 килограми, преку вежбање пилатес.

Својата одлична фигура, Адел ја покажа на 33-от роденден на пејачот Дрејк, кој го прослави неделава.

Пејачката се појави во црн кадифен фустан со голи раменици и минимален накит, сребрени обетки. Косата ѝ беше врзана високо во опавче, а шминката ја усоврши со впечатлив ајлајнер.

Profimedia
Profimedia

Во јуни, јавноста дозна дека Адел почнала да вежба пилатес. Тренинзите ѝ помогнаа на пејачката да изгледа сосема непрепознатливо.

Адел ужива во својот живот и целосно е посветена на својот син, велат извори блиски на пејачката.

Пилатесот многу ѝ се допаднал на пејачката, а тоа што ослабела било само бонус за неа.

Instagram

Таа изјавила дека вежбањето го започнала поради своето здравје, но и за полесно да ја издржи турнејата.

На забавата, Адел беше забележана со ѕвезди како Диди и Крис Браун. Сепак, артистот Скепта, за кој се верува дека е нејзиното ново момче, не бил присутен на роденденот.

Profimedia

Адел уште еднаш покажа дека се чувствува одлично во своја кожа и им даде пример на жените ширум светот како да се грижат за себе и своето здравје.

Пејачката со било колку килограми на себе изгледа фантастично! Се согласувате ли?

Слични објави

Малечкиот Кеба ја упропасти Северина! Подигнала кредит од 70.000 евра! Ставила под хипотека уште еден стан (ФОТО)

Igor

Наоми Кемпбел (49): Јадам само еднаш дневно за да ја сочувам манекенската линија, тоа не е изгладнување!

Еспресо

Кинеските бербери на креативен начин успеваат да ја завршат работата и притоа да се заштитат! (ВИДЕО)

Еспресо

Најтврдоглави: Овие хороскопски знаци не прифаќаат компромис!

Igor

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Еспресо

Брук Шилдс со беспрекорен стајлинг: Ако сакате да оставите добар впечаток, облечете се како неа

Igor

Остави Коментар

7 − оне =

Слични објави

Мајкл Китон преговара повторно да ја добие улогата на Бетмен

Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ во фустан кој сигурно нема да го заборавите: Деколте за најсмелите вљубенички во модата (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 24 јуни 2019, понеделник

Igor

Селма Хајек го сретнала својот принц кога најмалку очекувала

Еспресо

Коронавирусот ја тргна од тронот кралицата Елизабета? Поради пандемијата таа се повлече од јавноста, многумина се сомневаат дека воопшто ќе се врати!

Еспресо

ВРЕМЕТО НЕ МЕ ИЗЛЕЧИ: Анастасија зборува за Аркан, а еве што избрал за неа пред да биде убиен

Igor