Ознака : питата

Гастро марифети

Пита со шунка без кори: Оброк кој засекогаш ќе го запаметите (РЕЦЕПТ)

Igor
Направете ја питата на овој начин и уживајте во вкусниот оброк со своето семејство. Состојки: – 3 јајца – 200 мл јогурт – 170 грама...
Гастро марифети

Лисната пита со тиквички и сирење: Едноставно феноменална! (РЕЦЕПТ)

Igor
Појадок, ручек или вечера, изберете сами, во секој случај оваа пита е идеална. Состојки: 250 гр лиснато тесто, 250 грама тиквички, 250 грама сирење, 2...