Ознака : пита тиквички сирење

Гастро марифети

Лисната пита со тиквички и сирење: Едноставно феноменална! (РЕЦЕПТ)

Igor
Појадок, ручек или вечера, изберете сами, во секој случај оваа пита е идеална. Состојки: 250 гр лиснато тесто, 250 грама тиквички, 250 грама сирење, 2...