Брзо и едноставно – Еве како да го поправите сексуалниот живот!

Според истражување на Универзитетот Нотр Дам во Мериленд, мачо мажите имаат подобар сексуален живот. Резултатите покажале дека мажите кои постигнале најдобри резултати по стандардизиран прашалник за машкоста, својот сексуален живот го оцениле како идеален.

„Причината за тоа е што машкоста е поврзана со самодовербата, а сето тоа може да помогне во поправувањето на сликата за самиот себе. Вашите цели, високата самодовербата и сличните работи се многу важни за машкоста, а сето тоа посебно доаѓа до израз во спалната соба“, објаснува коавторката на студијата, д-р Саманта Даниел.

Истражувањето открива дека комуникацијата во сексот е многу важна и крајниот заклучок е дека треба да разговарате за тоа што го сакате во креветот за да бидат задоволени вашите желби.

Кога на партнерката и ги искажувате желбите и потребите зборувајте го тоа во текот на сексуалниот чин. Според сексологот Глорија Брејм, повеќето жени сметаат дека е секси да водите безобразни муабети во текот на сексот.

Затоа, зачинете го сексуалниот живот со моќта на изговорените зборови, пишува Men’s Health.

Слични објави

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Igor

Вистинска празнична бајка: Ова се најубаво украсените градови во светот (ФОТО)

Слободен печат

Доминго поднесе оставка од Операта на Лос Анџелес

Igor

Шварценегер со 28 години помлада девојка лудуваше на Октоберфест (ФОТО)

Igor

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Igor

Зошто им се враќаме на поранешните партнери?

Еспресо

Остави Коментар

8 + 9 =

Слични објави

НЕ ИМ Е ЛЕСНО НА МАЖИТЕ: Од овие машки личности вашето момче навистина се плаши

Igor

ПОПУЛАРНАТА КАСАНДРА навива за Ноле, а ужива во музиката на ОВАА балканска дива

Igor

Цеца воодушевена од дочекот во Штип: Погледнете со што ѝ била преполна собата! (ВИДЕО)

Igor

Кралицата Елизабета Втора не ни сонувала за круната: Приказна за нејзиниот чичко Едвард, кој поради љубовта се откажал од престолот

Еспресо

Ники Минаж се омажи за сексуален престапник! (ФОТО)

Igor

Ќерката на Цеца стана блондинка: Анастасија изненади со промената, еве какви беа реакциите! (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian