19.8 C
Скопје
02:32 - 16 јули, 2024

Ознака : јасмин

БалканВи ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Јасмин Алиевски со две македонски песни во „Ѕвездите на Гранд“: „Растури“ и го освои жирито

Еспресо
Пејачот Јасмин Алиевски уше еднаш докажа и покажа зошто е „зрел“ кандидат за во големото финале на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Тој се натрпеваруваше...
БалканСлајдерСцена

Почина хрватскиот поп пејач Јасмин Ставрос: Си замина брзо, само неколку месеци по дијагнозата на рак на коски

Еспресо
Хрватскиот популарен поп пејач Јасмин Ставрос почина на 68-годишна возраст. Тој се бореше со сериозна болест, рак на коските и се лекуваше во Болницата „Ребро“....
БалканСлајдерСцена

Јасмин Ставрос по дијагнозата на рак на коските: „Се сомневаат и на рак на желудникот, дај Боже да не биде и тоа“

Еспресо
Омилениот хрватски пејач и покрај страшната дијагноза останува оптимист и верува во моќта на молитвата. По веста дека му бил дијагностициран рак на коските, Јасмин...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Саша Поповиќ извади топломер во емисија: Македонецот Јасмин Алиевски со 38 температура „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо
Младиот пејач Јасмин Алиевски уште еднаш брилијираше во саботата на музичкото натпреарување „Ѕвездите на Гранд“ и со сите освоени бодови од жирикомисијата, се пласираше во следниот круг....
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЕспресоИнтервјуСлајдер

(Фото) Скопјанецот Јасмин го напушти градот и стана единствен жител на Брег: Проблемите изгледаат помали оттука, а благословите се потенцираат

Мартина Петреска
Приказната на музичарот Јасмин е потсетник дека постои поинаков начин на живеење, кој е повеќе во склад со природата и нашето внатрешно јас. Иако можеби...
Наши ФациСлајдерСцена

(Видео) Македонија има сериозен кандидат за победа во „Ѕвездите на Гранд“: Јасмин Алиевски ја воодушеви жирикомисијата

Еспресо
По се изгледа во најновата сезона на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Македонија има потенцијален кандидат за во финалето, а многумина веруваат дека тој...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТИ) ОД МАТКА ФАРМ: Како да направите совршени маринирани јајца од препелица

Ј.К.Д
Јасмин, Ласа и Уран го напуштија Скопје и на Матка ја основаа нивната фарма „Матка фарм“, лоцирана на место кое е идеално за одгледување на...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

НА МАТКА НА ФАРМА КАЈ ЈАСМИН, ЛАСА И УРАН: Секој плод што природата ни го дарува го преточуваме во наш производ

Ј.К.Д
Вака изгледа кога сонот ќе стане живот, а градот ќе се замени со природа. Јасмин, Ласа и Уран водени од пораката „ако нешто доволно силно...
ЛајфстајлСлајдерСтил

ПАНИКА ВО „ШАНЕЛ“: Комапнијата купува земја за да обезбеди резерви од главната состојка за култниот парфем

И. Т.
Од модната и козметичка куќа „Шанел“, биле загрижени поради исчезнувањето на се поголем број на цвеќиња што се користат во неговите најпродавани парфеми. Тие купиле...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Вил Смит како принцезата Јасмин ги воодушеви фановите, а потоа ја „боцна“ најмладата милијардерка на сите времиња (ФОТО)

Igor
Како можете да му одолеете на ова? – ги праша шармантниот актер следбениците на Инстаграм. За само 10 дена од прикажувањето на филмот „Аладин“ ова...