13.8 C
Скопје
23:44 - 29 мај, 2024

Вил Смит како принцезата Јасмин ги воодушеви фановите, а потоа ја „боцна“ најмладата милијардерка на сите времиња (ФОТО)

Како можете да му одолеете на ова? – ги праша шармантниот актер следбениците на Инстаграм.

За само 10 дена од прикажувањето на филмот „Аладин“ ова остварување заработи речиси 500 милиони долари на благајните, а Вил Смит (50) на сјајни начини им се заблагодарува на фановите што го сакаат филмот.

Овој пат се претвори во принцезата Јасмин од самиот филм, со тоа што оваа принцеза всушност изгледа како брадеста жена.

– „Аладин“ се уште е во кината! Како можете да му одолеете на ова?, ги запраша тој своите следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

#Aladdin still in theaters!! How y’all gon’ Resist THIS?!

A post shared by Will Smith (@willsmith) on

При шминкањето на сетот актерот се пошегува на своја сметка, но ја „боцна“ и Кајли Џенер (21) која се збогати со својот мејкап бренд. Всушност „збогати“ е можеби преблаг израз, со оглед на тоа што Кајли стана најмладата милијардерка на сите времиња.

Тој духовито се пошегува на нејзина сметка пишувајќи:

– Ова се само мои трикови и тајни. Не сакам Кајли Џенер да ми ги украде работите! – напиша тој.

Слични објави

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо

Интервју со протојереј – ставрофор Александар Димоски, парох Струшки: Спасе и Спаса Вишенски се впишаа во Диптихот на светиите

Јасмина Кантарџиева Димков

Голема ретроспективна изложба на сликарот Мирослав Масин е поставена во Даутпашин амам

еспресо

Посетете ја изложбата во ДСУЛУД „Лазар Личеноски“ во Скопје: „Ние имаме природна интелигенција! Не вештачка…“

еспресо

Велика сабота: Што (не)треба да правите на овој ден

еспресо

Велики петок: Што (не)треба да се прави на овој ден

еспресо
Се вчитува....