14.8 C
Скопје
10:44 - 2 јуни, 2023

Најсреќни: За три хороскопски знаци ќе заѕвонат свадбени ѕвона пред крајот на пролетта

Астролозите ги именуваа знаците од Зодијакот кои ќе доживеат вонредна среќа до крајот на оваа пролет. Тие можат да играат свадба, да одат на романтично патување, па дури и да размислуваат за проширување на семејството.

Кој ќе има среќа – прочитајте подолу.

Близнаци

Близнаците долго талкаа во потрага по саканата личност. Сега не треба да се плашат, доаѓа хармонија во нивниот личен живот. Ќе бидете среќни и сакани, можете дури и да размислувате за свадба и дете.

Доколку Близнаците сè уште не ја запознале својата сродна душа, тогаш во април или мај дефинитивно ќе запознаат личност која ќе им донесе многу радост. Не плашете се да им верувате на луѓето, сите тешкотии се веќе зад вас.

Бик

Астролозите веруваат дека Бикот треба да го направи првиот чекор. Може да страдате поради вашата неодлучност и постојано да се сомневате дали вреди да ги откриете вашите чувства. Меѓутоа, доколку Биковите ризикуваат и ја признаат својата љубов, ќе им биде возвратено.

Биковите треба да се подготват за неверојатни настани. Веќе оваа пролет ќе бидете најсреќни, ве очекува незаборавно патување со вашиот сакан/а. Смело нурнете се во океанот на страста и не слушајте ги оние кои ќе се обидат да ве спречат.

Шкорпија

Скорпиите не треба да избрзуваат и да форсираат никого за ништо- радосни настани ќе ви се случат во животот, но вие не можете да одлучите кога точно е предодредено да се случат. Пролетта ќе ви подари пријатни моменти, можете да добиете скапоцен веренички прстен или длабока љубовна исповед, но иницијативата треба да ја оставите на вашиот партнер.

Астролозите ги советуваат Скорпиите да се опуштат и да остават да бидат водени од животот. Не брзајте да изживеете се одеднаш, сè дефинитивно ќе се случи, важно е само да почекате. Многу е веројатно дека вашиот сакан/а веќе подготвува изненадување, но сака да ве изненади.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....