Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Селин Дион ретко ги споделува приватните моменти, но и семејството и децата со јавноста.

Сепак, по повод деветиот роденден на своите близнаци таа направи исклучок.

Нелсон и Еди денес слават роденден, па гордата мајка се пофали како е пресреќна што ги има.

Двојна насмевка, двојна радост, двојна љубов. Среќен роденден Нелсон и Еди. Многу сум горда на своите момци. Ве сака мама!, напиша таа покрај фотографијата од насмеаните наследници.

Музичката дива освен близнаците го има и 18 годишниот син Рене Чарлс, а своите три деца ги доби со својот сопруг Рене Анжелил кој пред три години ја загуби битката со тешката болест.

Слични објави

Се самоуби познатата канадска актерка

Igor

Лак за нокти: Ако одберете некоја од овие нијанси, нема да згрешите (ФОТО)

Igor

НИКОЈ НЕ ДОЈДЕ: Пропадна моминската вечер на познатата актерка

Igor

Саша Ковачевиќ само по бела крпа на себе! Една обожавателка му пиша: „Силувај ме“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Еспресо

ВООПШТО НЕ Е ЕВТИНО: Колку чини кришката леб која ја појадува Викторија Бекам (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

9 + 6 =

Слични објави

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Igor

Меган во раскошен фустан, Кејт во поконзервативно издание, а принцовите се држат на дистанца (ФОТО)

Igor

Кога Лацио победува, Ана Фалки се соблекува (ФОТО)

Еспресо

Принцот Вилијам планира на романтичен начин да ја изненади Кејт за Валентајн!

Еспресо

Урнебесно видео: Марија Шерифовиќ сакаше да вежба, а тој се обиде да се качи врз неа! (ВИДЕО)

Еспресо

Прва песна на Марија Денкин: Слушнете ја „Дали вреди“

Еспресо