33.8 C
Скопје
19:09 - 22 јули, 2024

Колку заработува Јована Јеремиќ за еден час: Повеќе од просечна македонска плата

Водителката Јована Јеремиќ е една од најатрактивните во регионот.

Јована призна дека не сака да се занимава со домашни работи, па затоа повеќе сака да работи во студио.

Призна дека за еден час заработува над 300 евра, а тоа е речиси како просечна плата во Македонија и Србија.

„Секогаш сум била ќерка на газда и знам да ги почитувам парите. Парите не ги сакаат сите луѓе, избираат во чии раце одат – ги сакаат оние кои ги почитуваат. Тоа е филозофија на која ме научи татко ми, кои секогаш го сакаа парите. Секогаш зборуваше дека парите не смејт да ми ја земат душата, да го почитувам секој динар, за парите да ме сакаат. Милион пати ми се случувало парите да не ми се приоритет. Работата која ја работам, не ја работам за пари, на телевизија со години сум работела без денар, но парите одбраа да ми дојдат во раце зашто секогаш ме сакале, и ме сакаат и ден денес, рече Јована.

„Татко ми секогаш зборуваше дека скогаш имале пари додека живеев кај нив, а кога си заминав купот почна да се намалува, но добро. Сега сум тука да им помогнам. Се трудам да не поминувам многу време дома, зашто поминатото време дома е изгубено време. Јас сум бизнис жена и за еден час повеќе сакам да заработам 200-300 евра отколку да го изрибам купатилотои да ја исчистам куќата зашто за тоа ќе платам жена 600-700 динари, поефтино ми е така – искрена е Јована.

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ се снимаше на Ибица, но кој влета во кадар? Секси изглед и весело друштво

Слични објави

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо
Се вчитува....