27.8 C
Скопје
10:21 - 13 јуни, 2024

Ознака : давид

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

„Слаб сум на Македонци, и да не победеше Славица од неа ќе направев регионална ѕвезда“: По победата на струмичанката, се огласи Ѓорѓе Давид

Еспресо
Изненадување и неочекувана радост следеше по објавувањето на победникот на 16-тата сезона на „Ѕвездe Гранда“. Струмичанката Славица Ангелова не можела да сонува дека публиката ќе...
Ви ПрепорачувамеРетроСлајдер

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Еспресо
Микеланџело во 1504 година го завршил своето најпознато дело, „Статуата на Давид“. Ова ремек- дело, изработено од мермерна плоча од каменолом во Карара, на кое...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) МАСКА ЗА РАЗУБАВУВАЊЕ: Фронтменот на „Манескин“ знае како да ја негува својата убавина

М.Р.
Контроверзниот италијански пејач Дамиано Давид, кој ги полуде своите обожаватели ширум светот по победата на Евровизија со групата „Måneskin“ постојано ги поместува границите на нивните...
ЛајфстајлСцена

Елтон Џон: Мајка ми беше социопат и насилно чудовиште (ФОТО)

Igor
Биографијата на Елтон Џон предизвика бурни реакции кај фановите, а се уште не е ни службено пуштена во продажба. Објавени се само некои детали од...