Драстичен „рез“ на Моника Белучи: Кратка фризура за која само малку жени се одлучуваат (ФОТО)

Италијанската дива Моника Белучи беше една од гостите на ревијата на модната куќа „Долче и Габана“ која беше прикажана на Модната недела во Милано.

Нејзиниот избор на гардероба овој пат остана во сенка на нејзината нова фризура.

Белото одело во комбинација со проѕирна кошула падна во втор план бидејќи глумицата драстично ја скратила косата и сега наместо раскошната долгата коса на која ѝ е верна со години, има популарна „боб“ фризура.

Instagram

Иако многу долгокоси жени имаат желба да испробаат кратка фризура, главно ги избегнуваат фризерските ножички.

Моника Белучи е најдобар доказ дека понекогаш се исплати да ризикувате и да ја испробате фризурата за која долго сте сонувале.

Profimedia

 

Слични објави

ИСКРЕНО ПРИЗНАНИЕ НА АКТЕРКАТА: Во целибат сум 15 години

Igor

Опасна и жешка Германка: Светската шампионка во кикбокс се сликаше само во танга! (ФОТО)

Igor

Анегдота која и денес се прераскажува: Ајнштајн го пофалил славниот комичар и добил генијален одговор

Еспресо

Ова се ѕвездите од албанската естрада кои ќе постат во Рамазан

Igor

ХИТ-ФОТО: Елиф Елмас прави селфи пред авион, а тренерот на голманите Гого Јовчев се моли (ФОТО)

Igor

Вајнстин пренесен во болница: Се жалел на болка во градите

Еспресо

Остави Коментар

3 + два =

Слични објави

Видео хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ, Јована открива што ќе прави со 100 евра кои ќе ги добие од државата!

Еспресо

Вие добро го познавате: Данијела Мартиновиќ му откри на Жаре со кого се бакнала за првпат (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Хајди Клум и сопругот се бакнуваат преку стакло во страв од коронавирус: Не се чувствуваме добро, мораме да се однесуваме посовесно! (ВИДЕО)

Еспресо

Раперот Канје Вест тврди дека бил заболен од Ковид -19 и открива како се излечил!

Васко Спасоски