3.8 C
Скопје
04:50 - 21 април, 2024

Ознака : охридски сунѓер

Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

ЗАНАЕТЧИКА: Охридскиот сунѓер инспирација на Данче Наумоска за накит од бакар

Ј.К.Д
Данче Наумоска е занаетчика која изработува бакар. Почетоците на нејзината професија датираат речиси пред 20 години кога љубовта кон создавањето на бакарни производи ја пренесол...