16.8 C
Скопје
13:09 - 20 април, 2024

Ознака : Боки 13

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

По четиричасовна операција Боки 13 пуштен од болница: „Немам сила, но океј, се опоравувам“

Еспресо
Поранешниот водител Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, во неделата на 14 јануари по петти пат беше опериран, а сега проговори за српските медиуми и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) БОКИ 13 НА РОДЕНДЕНСКА ПРОСЛАВА ВО ЗАТВОРОТ ИДРИЗОВО: Јовановски фотографиран во затворска ќелија заедно со неколку затвореници

М.Р.
На социјалната мрежа „Твитер“, се појави фотографија од затворот Идризово на која нашиот познат шоумен, водител, имитатор, менаџер и пејач Бојан Јовановски, попознат како Боки 13...
ЛајфстајлСцена

Погледнете што ги интересира луѓето на „Гугл“ за Боки 13 (ФОТО)

Igor
Сте пробале ли преку „Google“ да дознаете што најчесто бараат за познатите личности од Македонија? Овој пат за пример ќе го земеме актуелниот Бојан Јовановски...
ЛајфстајлСцена

Стилот или го имаш или го немаш: Боки 13 и во судница со модерни патики од 500 евра (ФОТО)

Igor
Бојан Јовановски или на целата јавност познат како Боки 13,  денеска се појави во Обвинителството за организиран криминал за да ги види доказите против него...
ЛајфстајлСцена

Јелена Карлеуша веќе не го „следи“ Боки 13 на Инстаграм (ФОТО)

Igor
Една од најголемите ѕвезди во регионов, Јелена Карлеуша со своите 2.1 милиони обожаватели на Инстаграм дефинитивно е најинтересната јавна личност на социјалните мрежи. Пејачката ја...
Лајфстајл

КОЈ Е БОКИ 13? Од шоумен, преку газда на телевизија, до затвореник во Шутка (ВИДЕО)

Igor
Бојан Јовановски, познат како Боки 13, од синоќа е во притвор во затворот „Шутка“. Тој е осомничен дека изнудувал рекет од познат бизнисмен и за...