КОЈ Е БОКИ 13? Од шоумен, преку газда на телевизија, до затвореник во Шутка (ВИДЕО)

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, од синоќа е во притвор во затворот „Шутка“. Тој е осомничен дека изнудувал рекет од познат бизнисмен и за перење пари.

Да се потсетиме кој е Боки 13 и како тој стана мега популарен не само на македонската сцена, туку и на балканската.

Слични објави

ПЕЈАЧОТ ГИ НАЛУТИ КОЛЕГИТЕ: Ќе те видиме за 50 години дали ќе зборуваш така!

Igor

Снимка од лутиот српски тренер стана хит: Се прашувам дали сме глупав народ или што… (ВИДЕО)

Еспресо

КОНЕЧНО ГО ПОКАЖАА: Британската јавност го запозна синот на Меган и Хари (ФОТО)

Igor

Џејми Оливер: Пропаднав бидејќи не ги хранев богатите (ФОТО)

Igor

Викторија Лоба мами воздишки на плажа (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли и Ел Фанинг како ВИСТИНСКИ ПРИНЦЕЗИ во фустани од бајките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 − 8 =

Слични објави

На која и стои подобро? ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША VS ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ (ФОТО)

Igor

165 илјади воодушевени луѓе: Видеото во кое овие луѓе дознаваат дека ќе добијат внуче е вистински хит (ВИДЕО)

Еспресо

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Igor

ГОДИНИТЕ НЕ Ѝ МОЖАТ НИШТО: Лиз Харли гола во базен (ФОТО)

Igor

Вака низ годините се менуваше стилот на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Igor

Ова е „Најслабата куќа“ во светот, ѕирнете во нејзината внатрешност (ФОТО)

Еспресо