30.8 C
Скопје
13:20 - 10 август, 2022

Ознака : совети

Секојдневие

Поправете си ја крвната слика на природен начин

Слободен печат
Сè што ви е потребно е 200 мл мед, 200 гр ореви, 200 гр суво грозје, 200 мл сок од цеден морков, 200 мл сок...
Ви Препорачуваме Здравје Слајдер

Откријте го каменот ДОДЕКА НЕ ГИ ОШТЕТИ БУБРЕЗИТЕ

Еспресо
Каменот во бубрезите често предизвикува симптоми што не се карактеристични. Кога ќе дојде до инфекција, функцијата на овие органи е веќе загрозена. Бубрежните камења се...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Кога мора да ги фрлите велигденските јајца? СОВЕТИ ОД НУТРИЦИОНИСТКА :„Вапсаните јајца може да бидат опасни“

Еспресо
Велигденските јајца најдобро е да се јадат во рок од три до четири дена по варењето бидејќи дотогаш сигурно не се расипани, а потоа мора...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ВИДЕО) СОВЕТ – да го преживеете ТАЈСОН: „Еј идиоти, во иднина, еве како да останете живи кога ќе налетате на Мајк Тајсон во авион“

Еспресо
Неколку часа откако Мајк Тајсон нападна патник во авион, се појави видео проследено со коментари, односно „совети“ како да останете живи кога ќе го сретнете...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Д-р САШО ДОХЧЕВ за Светскиот ден на бубрегот (10.март): Еве кои се ризик факторите за појава на бубрежна болест и кои се првите симптоми по кои треба да закажеме преглед

Кате Божиновска
Денес се одбележува Светскиот ден на бубрегот, а потребата од зголемување на свесноста за здравјето на нашите „неверојатни бубрези” е голема. – Во 2013 година...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Животни Приказни Слајдер

САЊА ЃОРЃЕВА- Dr. Goodnight СОВЕТУВА: Техники кои помагаат за брзо заспивање и водат до квалитетен сон

Кате Божиновска
Спиењето е една од најфундаменталните и најосновни потреби на човекот. Ако човек не спие доволно, почнуваат да се случуваат ужасни работи со неговиот ум и...
Лајфстајл Слајдер Стил

(ФОТО) ДЕЛОВИ ОД ТЕЛОТО „ЗАБРАНЕТИ“ ЗА ТЕТОВИРАЊЕ: Прочитајте внимателно!

М.Р.
Колку и да сте љубител на тату – уметноста и тетоважите, подобро е да оставите некои делови од телото „недопрени“. Тетовирањето е тренд чија популарност...
Интима Лајфстајл Слајдер

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо
Иако сексот за време на менструација може да биде малку неуреден, тој е безбеден. Всушност може да понуди и неколку предности, вклучително и ослободување од...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

МЕРИ АМБРОСОВА, АЛИЈАС МОЈА ФИТНЕС МАМА, ВЕ СОВЕТУВА: На новите мајки им објаснувам дека стомакот не може веднаш да исчезне

Ј.К.Д
Мери Амбросова, алијас Моја Фитнес мама, e нашинка во Украина. Таа води неколку фитнес програми. „Резултатите се индивидуални, но да кажеме, се губат од 2...
Здрави навики Здравје Лајфстајл Секојдневие Слајдер

БИДЕТЕ ФОКУСИРАНИ И ПОДГОТВЕНИ НА СÈ: Петминутни утрински рутини кои го менуваат цел ден!

И. Т.
Веројатно ќе се сложите дека понекогаш навистина е тешко да станете наутро и да ја започнете својата секојдневна рутина. Едвај имате сила да притиснете „snooze“...