21.8 C
Скопје
00:41 - 18 јуни, 2024

Ознака : јазли

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Јазли на тироидната жлезда

Цистите честопати може повторно да се појават и доколку се големи или со сомнителна клеточна содржина, треба истите хируршки да се отстранат. Тироидната жлезда е...