11.8 C
Скопје
21:56 - 29 февруари, 2024

Ознака : ан МитревКлиника

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Виртуелна колоноскопија наспроти класична колоноскопија; Како да одлучите кој е вистинскиот избор за вас?

Еспресо
Колоноскопијата како метода служи за откривање можни канцерогени промени на дебелото црево и ректумот. Но, за каква колоноскопија да се одлучите – за виртуелна или...