18.8 C
Скопје
21:11 - 15 април, 2024

Ознака : пејачка

СветСлајдерСцена

Стрип во чест на славната Оливија Њутн-Џон

Еспресо
Студиото TidalWave Comics подготви стрип на 36 страници во чест на актерката и пејачка Оливија Њутн-Џон, која ќе остане запамтена по многу добри хитови и...
ЕспресоСлајдер

(Фото) Министерката Петровска ѝ подари букет нa пејачката со бисерен глас – Сузана Спасовска

Еспресо
Министерката за одбрана Славјанка Петровска ѝ испратила на фолк пејачката Сузана Спасовска порака со голем букет свежо цвеќе, откако пејачката пеела на концерт што се...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСцена

Ќерката на Џенифер Лопез повеќе не се декларира како девојче: Пејачката ѝ се обраќа со родово неутрална заменка

М. Р.
Пејачката неодамна настапи со својата ќерка Ема, која ја доби од бракот со Марк Ентони. Џенифер Лопез и се обрати на својата 14-годишна ќерка со...
СветСцена

Поранешниот сопруг на Бритни Спирс доби забрана за приближување до пејачката, Сем и нивниот дом

М.Р.
Џејсон Александар, поранешниот сопруг на Бритни Спирс, е уапсен откако без дозвола и без повик упаднал во домот на Спирс во Калифорнија, неколку часа пред...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСцена

Ана Николиќ ги шокираше новинарите со својата последна изјава: „Веќе не сум пејачка, тоа мора да го знаете“

М. Р.
Пејачката неодамна се појави на еден настан во својата родна земја, но Ана овој пат не беше расположена да одговори на бројни прашања на новинарите....
СветСлајдерСцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
СветСлајдерСцена

ПОЧИНА кантри ПЕЈАЧКАТА Наоми Џад, по долга борба со ментална болест

М.Р.
Веста за нејзината смрт ја потврдиле ќерките Винона и Ешли Џад: „Денес доживеавме трагедија. Ја загубивме нашата убава мајка по долга борба со ментална болест“,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА НАТАШA БЕКВАЛАЦ ЈА НАРЕЧЕ СВОЈАТА МАЈКА – ДЕБЕЛА: Хана ги насмеа фановите на Наташа, а пејачката се налути, па ја искара!

М.Р.
Пејачката Наташа Беквалац била снимена од нејзината ќерка Хана додека заедно го поминувале времето во семејниот дом уживајќи во семејната вечера. „Добра вечер на сите!...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕВСКА СЛАВИ РОДЕНДЕН НА МОРЕ: 36 години и не е така лошо, нели?

М.Р.
Нашата позната пејачка Елена Ристеска денес има повод за славење. Покрај море, со интересен освежителен пијалак со вкус на кафе пејачката објави фотографија по повод...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЛокумчеНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО) ЛОКУМЧЕ: Александра Ковач изгледа неверојатно иако за некој месец полни 50 години!

М.Р.
Неколку месеци пред нејзиниот педесетти роденден, пејачката и композиторка ја истакна својата витка линија. Александра објави кратко видео на социјалните мрежи на кое позира облечена...