15.8 C
Скопје
17:06 - 27 февруари, 2024

Ознака : сцена

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Зошто кралицата Елизабета никогаш не одела на училиште?

Р.М.
Растејќи како член на кралското семејство, сигурно е дека младата принцеза Елизабета го имала на располагање најдоброто образование. Сепак, таа никогаш не одела на училиште....
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Која е Антонела Рокузо, љубовта на Меси? Некогаш манекенка, а денес домаќинка која ги напуштила студиите по стоматологија поради фудбалерот

Еспресо
Поддршка во сè на славниот фудбалер му дава неговата сопруга Антонела Рокузо, која ја запознал кога имал само 5 години. Меси и Антонела се запознале...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

(ФОТО) Најубавата жена во светот пристигна во Венеција: Моника Белучи изгледа подобро од кога било

Еспресо
Славната Италијанка, прогласена и за најубава жена на светот, на промоцијата на носела едноставна летна комбинација: елегантни панталони, блуза со шарен принт и црни сандали...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) Првиот трејлер за продолжението на „Knives Out“: Даниел Крег ја репризира улогата на детектив

Еспресо
Насловот на продолжението е „Glass Onion: A Knives Out Mystery“, а во филмот Даниел Крег ја репризира улогата на детектив, а му се придружуваат Кејт Хадсон, Лесли Одом...
БалканСцена

(ВИДЕО) Драгана Мирковиќ го отстрани обезбедувањето за да и пријдат обожавателите: Нејзината спонтаност ги воодушеви сите

Еспресо
Пејачката уште еднаш покажа зошто важи за една од најголемите ѕвезди на Балканот. Драгана Мирковиќ од почетокот на кариерата има одличен однос со фановите, а...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се подготвувате за свадба? Проследете ги советите од нашата флористката Ане Блу

Еспресо
Свадбените прослави се во полн ек, а нивната подготовка бара многу време и внимание, притоа секој детаљ е важен. Кога сме кај деталите, за да...
Ви ПрепорачувамеСлајдерСцена

Поранешната на Бен Афлек советува: Како да гледаме на разводот кога бракот е на „климави нозе“ според Џенифер Гарнер

Еспресо
Да се потсетиме, Џенифер Гарнер беше во брак со Бен Афлек од 2005 до 2018 година. Иако нивниот брак изгледаше совршено пред очите на јавноста,...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖенски печат

Интервју со Сашка Колеска, танчарка за латиноамерикански танц: Својот карактер го изразувам преку борбеното пасо добле

М.Р.
Има 17 години, државна шампионка во соло конкуренција, а од неодамна и меѓународен првак. Прекрасна млада дама, која живее со танцот. Дали сакате да танцувате?...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниНаши ФациСлајдерСцена

ФОТО | Во детските соби на Лазар и Ева: Магични постелнини, неодоливи детали, многу уметност и љубов

М.Р.
Дали се сеќавате на вашата детска соба? Некои од нас ја делеа со своите браќа или сестри, некои имаа посебни детски соби за време на...
СекојдневиеСлајдер

Славчо Попоски најавува сончево време со мала локална облачност

Ј.К.Д
Продолжува долгиот период на стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и од североисточен правец...