36.8 C
Скопје
16:52 - 18 јуни, 2024

Ознака : доли партон

СветСлајдерСцена

Џеф Безос донира 100 милиони долари во добротворни цели, парите ги распределува Доли Партон

Еспресо
Милијардерот и основач на Амазон, Џеф Безос донираше 100 милиони долари на американската пејачка и филантроп Доли Партон за таа понатаму да ги донира во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

„НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМ ТОА!“ – Доли Партон одби да биде дел од Куќата на славните, иако 40 години е музичка ѕвезда

Еспресо
Кантри-ѕвездата Доли Партон изјави дека се повлекува од овогодинешната номинација за  Куќата на славните, објаснувајќи дека не го заслужила тоа, пренесоа американските медиуми. Музичката легенда...
СветСлајдерСцена

Кантри ѕвездата Доли Партон напиша книга

Еспресо
Најпозната кантри пејачка, Доли Партон го напиша својот прв роман, кој следната година ќе биде објавен од „Пингвин рандом хаус“. „Трчај, Рози, Трчај“, е насловот...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Годините не ја запираат: Доли Партон на 75 години сака повторно да биде на насловната страница на „Плејбој“!

Еспресо
Познатата кантри ѕвезда Доли Партон, која неодамна го прослави својот 74 роденден, сака повторно да биде на насловната страница на магазинот „Плејбој“ и тоа кога...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Доли Партон: Пример за изгледот ми е проститутка!

Еспресо
Американската пејачка, авторка и композиторка Доли Ребека Партон е една од 50-те најмоќни жени во шоубизнисот. Таа се збогати со приходи од сопствениот забавен парк...